WDROŻENIE INFRASTRUKTURY IT
DLA KLIENTA ŁĘTOWSKI CONSULTING

Success story

KIM JEST NASZ KLIENT?

Firma Łętowski Consulting specjalizuje się w usługach szkoleniowych i doradczych. Aktualnie firma zatrudnia 18 osób, a obroty roczne wynoszą 10 500 000 zł.

jaki miał problem?

Klient postanowił przenieść swoją działalność do nowego, świeżo wyremontowanego budynku. Problemy, z którymi musiał się zmierzyć:
brak infrastruktury sieciowej i serwerowej,
brak sieci WI-FI,
brak zasilania awaryjnego,
brak systemu kontroli dostępu,
niewystarczające wyposażenie sal szkoleniowych,
ograniczony czas na przeprowadzkę.
Jednym z głównych wyzwań było zachowanie ciagłości działania firmy podczas przeprowadzki w nowe miejsce.

JAKICH ROZWIĄZAŃ SZUKAŁ?

Klient szukał firmy, która stworzy infrastrukturę IT w nowym budynku. Na realizację projektu został określony nieprzekraczalny budżet, dlatego ważna była przewidywalność kosztów na każdym etapie. Oczekiwał sprawnego procesu migracji, który nie zakłóciłby działania biznesu. Ważne było również dla niego, aby firma odpowiedzialna za budowę nowej infrastruktury była także w stanie zapewnić trwałe wsparcie i obsługę IT.

JAK trafił na naszą firmę?

Klient skontaktował się z naszą firmą dzięki wcześniejszej współpracy w ramach dostarczania mu wsparcia IT w „starej” lokalizacji.

Dlaczego wybrał naszą ofertę?

Skupiliśmy się na analizie bieżącej sytuacji naszego Klienta. Po dokładnym zrozumieniu jego indywidualnych potrzeb i ustaleniu kluczowych celów biznesowych, tj. utrzymanie płynności działania firmy oraz poprawa satysfakcji pracowników poprzez szybkie rozwiązywanie ich problemów informatycznych, przedstawiliśmy naszą propozycję.
Była ona zbieżna z oczekiwaniami Klienta, w efekcie zdecydowaliśmy się rozpocząć współpracę i przystąpić do wdrażania wybranych usług.

jakie działania podjęliśmy podczas realizacji?

przeanalizowaliśmy plan budynku i zaprojektowaliśmy infrastrukturę sieciową;
przygotowaliśmy projekt szafy serwerowej i serwerowni;
zajęliśmy się instalacją podłogi technicznej i segregacją okablowania budynku;
dostarczyliśmy i zainstalowaliśmy sprzęt sieciowy, konfigurując go zgodnie z potrzebami Klienta;
opracowaliśmy infrastrukturę Wi-Fi i zainstalowaliśmy access pointy;
zabezpieczyliśmy całą infrastrukturę zasilaniem awaryjnym;
przeprowadziliśmy certyfikację sieci i stworzyliśmy dokumentację podsumowującą pomiary;
zajęliśmy się projektowaniem systemu kontroli dostępu, wraz z wykonawcą;
zaopatrzyliśmy sale szkoleniowe pod względem multimedialnym;
uczestniczyliśmy w przeniesieniu pracowników do nowej lokalizacji; naszym zadaniem było podłączanie sprzętu i konfiguracja dostępów internetowych;
zajęliśmy się również instalacją czytników i oprogramowania do kontroli dostępu oraz przeszkoleniem pracowników w obsłudze systemu.

jakich technologii i produktów użyliśmy?

Switch Alcatel Lucent
Firewall Forti Gate
Patch Panel Fibrain
Serwer DELL
Przewody kat. 6
Złączki LSA
UPS Cyber Power
Ekrany do projektorów AVTEK
Projektory NEC
Szafa serwerowa Fibrain 42U
Konwertery HDMI do RJ45
Access Point Alcatel Lucent
efekty pracy informatyka Śląsk

Jakie efekty przyniosły nasze działania?

niezakłócona praca firmy

Dzięki sprawnemu wdrożeniu infrastruktury IT, firma utrzymała ciągłość operacyjną podczas przeprowadzki i migracji systemów.

bezawaryjność

Wdrożone rozwiązania i infrastruktura działają bez zakłóceń. Firma uniknęła problemów związanych z awariami technicznymi.

zwiększona wydajność

Dzięki nowoczesnej infrastrukturze IT, pracownicy firmy mają dostęp do sprawnie działających narzędzi i systemów. Wpływa to na szybsze tempo wykonywania zadań i wzrost komfortu pracy.

skuteczna ochrona danych

Dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań zabezpieczających, dane Klienta są bezpieczne i chronione przed ewentualnymi zagrożeniami, tj. ransomware, malware, wyciek danych.

dostosowanie do nowych potrzeb

Nowa infrastruktura IT jest elastyczna i dostosowana do ewentualnych zmian i rozwoju firmy Klienta.

organizacja dostępu do zasobów

Dostęp do zasobów firmy mają tylko wyznaczone osoby. Jest on stale monitorowany.

możliwość pracy zdalnej

Pracownicy firmy mogą efektywnie wykonywać swoje zadania z każdego miejsca na świecie.

satysfakcja klienta

Efektywna realizacja projektu i satysfakcja Klienta były naszym priorytetem, co przyczyniło się do długotrwałej i owocnej współpracy.

projekt wdrożenia infrastruktury it twał sześć miesięcy, od września 2022 do marca 2023.

Obecnie zapewniamy naszemu Klientowi stałą opiekę informatyczną, co przyczynia się do niezakłóconej pracy firmy oraz ciągłości jej działania. Nasze rozwiązania doprowadziły do skutecznego wdrożenia infrastruktury IT w nowej lokalizacji Klienta, umożliwiając rozwój i skuteczne świadczenie usług szkoleniowo- doradczych.

logo_Łętowski_Consulting

„Podczas wdrożenia infrastruktury IT w naszej nowej lokalizacji pracownicy firmy MULTIKOM IT wykazali się profesjonalizmem, szybkością przeprowadzonych prac oraz specjalistyczną wiedzą branżową. Doskonale zrozumieli nasze potrzeby i rozwiązali wszystkie napotkane problemy. Współpraca z nimi przyczynia się do zwiększenia efektywności naszych procesów i zachowania ciągłości działania. Regularnie otrzymujemy od nich innowacyjne rozwiązania IT, umożliwiając nam utrzymanie konkurencyjności na rynku. Firma MULTIKOM IT jest nie tylko solidnym partnerem biznesowym, ale także niezawodnym wsparciem w dziedzinie technologii informatycznych. Z pełną świadomością udzielam rekomendacji i polecam współpracę z nimi każdej firmie szukającej wysokiej jakości usług IT.”

mateusz łętowski

właściciel firmy

Jesteśmy gotowi pomóc również tobie!

Ten projekt to tylko jedno z wielu osiągnięć, o których chcielibyśmy Ci opowiedzieć. Skontaktuj się z nami, by sprawdzić, co możemy zrobić dla Ciebie. Porozmawiajmy o Twoich problemach informatycznych i sprawdźmy, czy któraś z naszych wizji rozwiązań spełni Twoje oczekiwania.

wsparcie informatyczne Śląsk
Scroll to Top